قدرت گل ها

در دنیایی که امروز زندگی می کنیم به راحتی می توان پذیرفت که ما با استرس ، عدم اطمینان و چالش هایی مواجه هستیم که قبلا وجود نداشتند. برای کم کردن این عوامل بهتر است از قدرت گل ها بهره ببریم. 

Covid-19 باعث شده تا روال جدیدی از روزمرگی را در پیش بگیریم بسیاری از کارکنان شغل خود را از منزل مدیریت میکنند در حالیکه برخی مشاغل چنین امکانی ندارند.

با توجه به شرایط جوی فعلی که مردم بیش از هر زمان دیگری به اتفاقات شاد و دلگرم کننده نیاز دارند به بررسی این موضوع می پردازیم که چقدر وجود و قدرت گل ها در روزمره ما می تواند تاثیر مثبت شگفت انگیزی در زندگی ما و اطرافیانمان داشته باشد .بدون شک این قدرت انکار ناپذیر گل هاست که میتواند بیماری را روی تخت بیمارستان وادار به لبخند کند یا خستگی یک روز شلوغ را به در کند .

 

همچنین بخوانید: روانشناسی رنگ گل ها و بررسی تاثیرات آن روی افراد

 

باعث افتخار است که در زمینه ای کار میکنیم که هدف اصلی آن احساس شادی و خوشحالی  در مخاطب بوده و محصولاتی ارائه میدهیم که احساس خوشبختی و لبخند را در گیرنده به ارمغان می آورد.

 

دانشگاه روتگرز تحقیقاتی را در همین راستا انجام داده که به بررسی ارتباط میان دریافت گل و میزان رضایت از زندگی و احساس خوشبختی میپردازد . نگاهی اجمالی به این مقاله شگفت انگیز بیندازیم:

  • به گفته محققان روتگرز خرید گل و وجود گل و گیاه در محیط اطراف شامل مزایایی چون:
  • گل ها تاثیر فوری برای احساس خوشبختی دارند به این صورت که تمامی شرکت کنندگانی که گل دریافت میکردند فارغ از جنسیت و سن واکنش های هیجانی شامل خوشحالی،تعجب و تشکر و قدردانی از خود نشان میدادند.
  • گل ها تاثیر طولانی مدت روی خلق و خوی افراد دارند .شرکت کنندگان اضهار کردند که پس از دریافت گل ها بصورت چشم گیری از میزان افسردگی، استرس و اضطرابشان کاهش یافته است .این افراد همچنین میزان رضایت بیشتری نسبت به زندگی از خود نشان دادند.
  • گل ها باعث ایجاد روابطی صمیمی تر میشوند .دریافت و ارسال گل رز میتواند در روابط خانوادگی تاثیر مثبت فراوانی داشته باشد .
قدرت گل ها

قدرت گل ها

همچنین دراین مطالعه به افرادی شمع، هدیه و میوه نیز تقدیم کردند و دریافتند که با اینکه دریافت این هدایا نیز باعث خوشحالی شده بود اما بالاترین رتبه به گل ها تعلق میگرفت .همچنین حس مثبت ناشی از دریافت گل ها به مدت دو الی سه روز به طول می انجامید.

در آمایشی دیگربه زنان و مردانی که داخل آسانسور حضور داشتند یک شاخه گل تقدیم شد و با توجه به اینکه اصولا در آسانسور افراد سعی میکنند تا حد امکان  فاصله را با یکدیگر رعایت کنند پس از دریافت گل نزدیک تر به هم ایستاده بودند .این اتفاق با تقدیم خودکار و روان نویس هم تکرار شد اما نتیجه یکسان نبود به سادگی میتوان نتیجه گرفت چیزی در گل وجود دارد که انسان ها را به یکدیگر نزدیک میکند .